Aksaray 1 Şubesi

ÇOMÜ Promosyon Ücretleri Hakkında

Değerli üyelerimiz

Son dönemde enflasyon nedeniyle yaşanan maaş artışlarıyla birlikte, enflasyon öncesi dönemde bankalarla yapılan promosyon sözleşmelerindeki miktarların oldukça düşük kaldığı görülmüştür.

Bilindiği gibi ÇOMÜ ile ilgili banka arasında Haziran 2021 tarihinde 4 yıllık promosyon sözleşmesi kişi başı 6700 TL olarak imzalanmıştı. Sözleşmenin 1 yılı geride kalırken halihazırda ilgili banka ile yaklaşık 3 yıllık sözleşme süresi devam etmektedir. Fakat yakın zamanda başka kurumlar ile bankalar arasında yapılan yeni promosyon sözleşmelerindeki miktarların 5-6 kat arttığı görülüyor.

ÇOMÜ’de yetkili sendika Eğitim Bir-Sen Çanakkale 2 No’lu Şube olarak, binlerce kurum çalışanın mağduriyetini dile getirmek ve çözme adına ÇOMÜ Rektörlüğü ile görüşmeler gerçekleştirildiğini, mevcut promosyon sözleşmesinin değişen ekonomik şartlar nedeniyle yeniden ele alınması konusunda gerekli tüm adımların atıldığını belirtmek isteriz.  Bu konuda Rektörlüğünde kurum çalışanlarının mağduriyetini gidermek adına ilgili banka ile temasa geçtiğini ve gerekli çalışmaları yürüttüğünü görmekten mutluluk duyuyoruz.

Tüm kurum çalışanlarının bu konuda yaşadığı mağduriyetin bir an önce sona ermesi için sendikamızın sürecin takipçisi olduğunu ve mücadelesini sürdüreceğini vurgulamak istiyoruz.

Mesut Kasap | Eğitim Bir-Sen 2 No'lu Şube Başkanı