Aksaray 1 Şubesi

Eğitim-Bir-Sen 18. Türkiye Buluşması Antalya

Eğitim-Bir-Sen 18. Türkiye Buluşması, Şube yönetimleri, ilçe temsilcileri ve kadın komisyonlarının katılımıyla Antalya’da yapıldı. Çanakkale 2 Nolu Şube Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri de toplantıda hazır bulundu.

Ana gündemin Filistin olduğu toplantıda Ali Yalçın açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Filistin’de tarihin en büyük soykırımının yaşandığını, Gazze’nin, Batılı ülkelerin alkışları arasında soykırıma uğradığını söyledi. Hastane saldırısında çoğu çocuk bine varan sivilin katledildiğini kaydeden Yalçın, “15 günde üçte ikisi kadın ve çocuk olmak üzere 4 binden fazla insan öldürüldü Gazze’de. ABD’nin, İngiltere’nin, Fransa’nın, Almanya’nın alkışları arasında siyonistler soykırım uyguluyor” şeklinde konuştu.

İHH Genel Başkanı Av. Bülent Yıldırım, video konferans yöntemiyle toplantıya katılarak, Filistin’de gerçekleştirilen soykırıma karşı yapılması gereken insani yardım faaliyetlerini anlattı.

Konuşmaların ardından, Genel Başkan Ali Yalçın, şube sekreterleri ve ilçe temsilcileriyle; Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mesut Öner, teşkilatlanmadan sorumlu şube başkan yardımcılarıyla; Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aydın, mali işlerden sorumlu şube başkan yardımcılarıyla; Basın ve İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muammer Karaman, basın ve iletişimden sorumlu şube başkan yardımcılarıyla; Hukuk ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, hukuk ve toplu sözleşmeden sorumlu şube başkan yardımcılarıyla; Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Deniz, eğitim ve sosyal işlerden sorumlu şube başkan yardımcılarıyla; Kadınlar Komisyonu Başkanı Sıdıka Aydın, şube kadınlar komisyonu başkanlarıyla bir araya geldi.

Her birimde gerçekleşen istişarelerin ve nihai çıktıların sendikasal organizasyonlara itici bir güç olması yönünde temennilerin paylaşılmasının ardından oturumlar sona erdi.

Akşamında tüm üyelerin ve Antalya halkının katılımıyla Filistin’e destek yürüyüşü ve basın açıklaması gerçekleştirildi.